Za špatným trávením může být vlhkost a toxiny ve slezině

Na celkový stav organismu a především na zažívání má velký vliv vlhkost v těle. Vlhko (TAN, jinová porucha) může být způsobeno stravou, prostředím i oslabením vnitřních orgánů.

Obvykle se projeví těmito příznaky:

  • Otoky, cysta, nádory
  • Hlenovité nánosy, zahlenění
  • Nadměrné množení kvasinek a parazitů
  • Únava
  • Pocit tíhy v nohou i v hlavě
  • Nafouklé břicho

Vlhká onemocnění jsou obecně zpomalující a stagnující a jejich léčba bývá zdlouhavá.

Vlhkost poškozuje především trávení, tedy slezinu. V případě oslabení sleziny se zhoršuje kvalita Qi (čchi) a krve a současně s ní i kvalita svalstva. To ochabuje, je měkké, člověk se rychleji unaví a může dojít i k ubývání svalové hmoty. Nedostatečnost sleziny poznáte i na rtech. Jsou bledé a ochablé, vyrážky na nich jsou příznakem akumulace horkosti ve slezině a žaludku. Modré rty ukazují na stagnaci a srážení se Qi (čchi) i krve. Chuť k jídlu je příznakem dobrého stavu sleziny a naopak, například oslabení Qi (čchi) sleziny se projevuje zvýšenou chutí na sladká jídla.

Pokud se vlhko spojí s větrem či dokonce horkem, má za následek i závažná onemocnění, jako je roztroušená skleróza, revmatoidní artritida apod.

Vhodnou léčbu doporučí zkušený terapeut. Všeobecně ale platí, že při zvýšené vlhkosti v organismu je nutné:

  • Omezit konzumaci syrových potravin
  • Nepožívat žádné cukry
  • Snížit spotřebu masných a mléčných výrobků
  • Chodit na procházky nebo se věnovat nenáročnému cvičení

Slezina může být zasažena vlhkostí, ale také chladem nebo toxickými látkami. Příznakem bývají skvrny na obličeji, nadměrný bílý vaginální výtok, hromadění hlenu, akné v okolí úst.

Proti toxinům ve slezině pomáhá konzumace kyselých potravin. Například tmavé švestky umeboshi jsou nejvhodnější potravinou, která odstraňuje jedy, posiluje trávicí funkce střev a žaludku, díky kyselinám obsaženým v umeboshi dochází k co nejrychlejšímu odstranění toxických látek z potravin. Navíc kyselé potraviny pozitivně ovlivňují naše zdraví, zvyšují odolnost našeho organismu vůči toxinům.

Jak dále prospět svému zažívání a posílit slezinu se dočtete v textech v kategorii „Články“ – Trávení, diety, diabetes.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám pomohu s konkrétní léčbou upravenou přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Ve zlínské ordinaci se zaměřuji především na celkovou harmonizaci organismu, na terapii obezity, akné, nespavosti, terapii trávicích či střevních potíží, psychoterapii, očistu gynekologických kandidóz, na terapii menstruačních problémů, migrén, zánětů dásní a léčbu dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz , Zlín, www.tradicni-terapie.cz

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a léčení založeném na rozboru příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *