Problémy se spánkem

Nejčastější potíže se spánkem

Nespavost

 • Narušená komunikace mezi ledvinami a srdcem (prázdnota jin ledvin (shen yin xu), nárůst srdečního ohně (xin re)) = těžké usínání, hodně snů, podrážděnost, závratě, návaly horkosti, pocení ve spaní, slabost v bedrech a kolenou.
 • Prázdnota srdce a sleziny (xin pi xu) = buzení po usnutí, bezbarvý obličej, palpitace, únava, zapomnětlivost, řídká stolice.
 • Akumulace hlenu a z ní uvolněná horkost při stísnění čchi (Qi) žlučníku = probouzení ve snu, strach opět usnout, dusivý pocit na hrudi, závratě, hořkost v ústech, bojácnost.
 • Zneklidňování srdce ohněm hlenů = neklidný spánek, časté procitání, množství snů, srdeční neuróza, dušnost, nevolnost.
 • Stagnace potravy v žaludku = neklidný spánek, říhání, nepříjemné pocity v žaludku a břiše, tlustý mastný povlak na jazyku.
 • Srdeční oheň a neklid ducha = těžké usínání, neschopnost najít vhodnou polohu, podrážděnost, žíznivost, dusivý pocit v hrudi.

Chronická spavost či únava

 • Akumulace hlenů, oslabení sleziny, blokování vstupu energie čchi (Qi) do hlavy = chorobná spavost, pocit únavy v končetinách, tíha v hlavě, tlak v žaludku, olejovitý povlak jazyka.
 • Prázdnota čchi sleziny (pi Qi xu) = ospalost po jídle, tělesná slabost, nechuť k jídlu.
 • Prázdnota jangu srdce a ledvin (xi shen yang xu) = krajní fyzická a psychická únava, studené končetiny, nepatrný puls, chronická spavost.

Pro lepší a kvalitnější spánek vyzkoušejte:

 • Ke šťávě z jednoho grapefruitu a jednoho pomeranče přidejte lžičku medu, špetku ženšenového prášku a špetku mletého zázvoru. Nápoj pijte před spaním.
 • Do sklenice horkého mléka přidejte 2 lžičky medu a špetku mletého hřebíčku. Pijte velmi pomalu půl hodiny před spaním. Hřebíček má silně uklidňující účinek.
 • Ohřejte trochu sezamového oleje a přidejte špetku ženšenového prášku a špetku hřebíčku v prášku.
 • Při poruchách spánku poskytuje uklidňující barevnou frekvenci modrá a zelená barva.
 • Spánek podporuje ametyst, safír, turmalín, karneol a lapis lazuli.
 • Relaxace při usínání – soustřeďte se pouze na svůj dech, vnímejte, jak vzduch jemně proudí nosními dírkami…

O spánku jsme psali také v dalších textech, najdete je v sekci „Články“ – Spánek, únava, vyčerpání

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní léčbu upravenou přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Ve zlínské ordinaci se zaměřuji především na celkovou harmonizaci organismu, na terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychoterapii, očistu gynekologických kandidóz, menstruační problémy, migrény, záněty dásní a léčbu dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuté důraz na přesnou diagnózu a léčení založeném na rozboru příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *